Dve dámy O balade Diskografia Pozvánky Fotogaléria Ohlasy Kontakt
 

Chcete nám povedať svoj názor?
Napíšte nám...


... v prvom rade Vás chcem obe srdečne pozdraviť a „povedať“ Vám, že ste super! Vašu MC Vyšivanka-Lada (1997) sme si obľúbili celá rodina. Mamka je Rusínka a odmalička nás učila rusínske a ukrajinské ľudové piesne. Tatko pochádza z malej dedinky od Michaloviec, kde sme u babky rady (sme tri sestry) trávili leto a tu sme zas „odchytali“ východniarske „hutorácke“ pesničky. Takže k ľudovkám máme veľmi blízko. Vaše piesne sme sa so sestrou naučili a dvojhlasne sme ich „museli“ spievať skoro pri každej rodinnej príležitosti, ale nielen pri rodinnej, ale hocikedy len tak pre radosť alebo na spomínaných prázdninách u babky s partiou pri ohníku alebo pred krčmou pri pivku (naozaj!). A spievame si ich aj teraz.

Michaela A., Snina


Z vašich hlasů v MP3 ukázkách jde prostě husí kůže a mrazení po celém těle. Zpíváte naprosto úžasně.

Radek B., člen Pražského smíšeného sboru


... musím povedať, že aj keď vaše nahrávky na CD sú naozaj pre mňa pôžitkom, živé vystúpenie bolo – samozrejme – ešte lepšie. Aj touto cestou Vám vyslovujem veľké uznanie a poďakovanie. Profesionalita, prirodzený hudobný talent, cit zo srdca a perfektná príprava bola vhodne doplnená prirodzenosťou, skromnosťou s nevtieravým aranžmán. V časoch, kedy je v médiách (ale aj na pódiách) plno prázdnej (a často aj cudzej) „pakultúry“, bol koncert pohladením pre dušu. Naozaj – vďaka.

Peter K.


... Nedávno sa mi do ruky dostali krásne ukrajinské Vyšivanky a od toho momentu nedokážem počúvať nič iné... Sú prenádherné, nedá sa to vysloviť... Veľká Vám vďaka!! Pracujem ako profesionálna baletka, pôsobila som ako sólistka baletu v Hamburgu, Scapino balet a teraz v NDT1, pracovala a stále pracujem s mnohými slávnymi svetovými choreografickými menami ako Jiří Kylián, John Neumeier, Mats Ek... s Ondrejom Šothom, riaditeľom košického baletu. Žijem na západe už 14 rokov, nedávno som začala pôsobiť i ako choreografka. ... Mala by som veľký záujem použiť určité piesne v mojich choreografiách a chcela som si touto cestou vypýtať od Vás povolenie. ... budem veľmi rada, ak tieto nádherné piesne, a Vy čo ich spievate, dostanú šancu uzrieť svetlo na javiskovej scéne v podobe baletu a potešiť srdcia ľudí... O nás tanečníkoch ani nehovorím... Vašu muzičku už som tu v Haagu predstavila viacerým umelcom a musím povedať, že tu ma obrovsky úspech. ...

Natália H., Haag


... Denne pracujem s hudbou a za tých 15 rokov som nepočul nič emotívnejšie ako sú Vaše balady. Je to lepšie ako ENYA, Loreena McKennitt, Vangelis a pod. ...

Igor S., Zvolen


Píšem Vám ako čerstvý majiteľ Vášho CD-DVD Vyšivanky, ktoré sa mi nedávno dostalo do rúk. Aká šťastná náhoda! Vaše piesne sú krásne, je v nich toľko radosti a lásky... Človeka tá úprimnosť spočiatku až zaskočí. Vaše hlasy znejú sviežo a čisto, vždy pri nich pookrejem. Veľmi zaujímavé je aj Vaše rozprávanie o sebe samých, dáva nahliadnuť trošku do Vášho súkromia, a tým Vás robí poslucháčovi ešte bližšími. Výborný nápad! Ďakujem Vám aj touto cestou za hudbu, ktorú robíte a za radosť, ktorú rozdávate. Budem sa tešiť na Váš najbližší koncert. Kiežby sa Vám podarilo vybaviť konečne koncert aj v Bratislave!

Rado


Po festivale Sigord 2004

Nikdy predtým som nepočula o Vyšivanke – až kým som sa nezúčastnila na festivale Sigord 2004. Počas vystúpení skupín pred Vyšivankou sa spustil neskutočný lejak a všetci sme sa utekali skryť k bufetom a stánkom. Lejak trval dosť dlho a ešte počas neho prišli na pódium dámy z Vyšivanky. Verte, či nie, ľudia za dažďa vychádzali pred pódium, lebo začuli ľúbezné tóny Vyšivanky, pre ktoré sa oplatilo aj zmoknúť – a verím, že ich piesne majú na svedomí aj to, že prestalo pršať a vyšlo slnko. Kúpila som si ich CD, a je to CD, ktoré s manželom počúvame najradšej a najčastejšie. A komu som ho požičala na vypočutie, každý bol unesený aké je krásne. Tak Vám držím palce, lebo aj keď sme Slovania, je tu strašne málo hudby, ktorá v sebe nesie tradície našich predkov a preto je nášmu srdcu taká veľmi blízka a hladivá.

Lucia S.

Vyšivanka je skvelá! Ja som na Vyšivanku-Ladu bola v Košiciach niekedy v novembri keď krstili cédečko. Sú úžasné, skvelé, neskutočný balzam na dušu. Milujem ich piesne. Prvú mali kazetu a piesne z nej som spievala mojej dcére od narodenia ako uspávanky. Iné na spanie nechcela. Časom ich vedela aj ona. V lete bude mať šesť rokov a stále si ich chce spievať. Bola so mnou na koncerte a odvtedy si na spanie púšťa ich nové CD. Úžasne sa pri ňom relaxuje. A ešteže sme sa učili v škole ruštinu - môžem si s nimi podľa textu spievať. Vďaka za krásno v duši.

Beba J.

Videl som Vás v Divadle Aréna a aj keď som tam bol kvôli fínskym speváčkam, odniesol som si Vaše album a teraz mi denne zneje v ušiach. Váš spev naozaj vyžaruje pozitívne fluidum, ktoré pohladí ľudskú dušu. Navyše všetko na Vašom albume - od obalu so slovami Milana Rúfusa až po video klipy - je spravené veľmi profesionálne. Ste proste super! Najsilnejšie dojmy vo mne zanechala pieseň Vyšivanka a prebúdzajúca sa Adrianka s čajom večne mladých. Prajem Vám veľa úspechov a radosti z tejto Vašej práce! Ak by ste zablúdili do Šale (je to už na západ od Banskej Bystrice), pozývam Vás na kávu.

Váš nový priaznivec Bohuš


Hudobný život 10/2004

... Všetky piesne majú spoločnú črtu, a tou je akási melancholickosť, jemnosť, možno clivosť vtkaná do textov a hudby, no najmä hlboká precítenosť. Baladickými by sme ich nazývali nesprávne, pretože by museli byť lyrickými, epickými a dramatickými s prvkami tragédie súčasne, a to rozhodne nie sú. Prinášajú pokoj, rozjímanie, bez ohľadu na jazyk, v ktorom sa spievajú. Dominantným je dvojhlasný spev protagonistiek s nenásilným sprievodom jedinej gitary. Zvuk zoskupenia je vskutku a výsostne jednoduchý, dalo by sa povedať banálny, no v tom najpozitívnejšom význame tohto slova. Aj tu platí, že v jednoduchosti je krása. A sympatická je najmä spontánnosť, úprimnosť a nenásilnosť, ktorá, žiaľ, množstvu dnešných originálnych slovenských hudobných produktov chýba. Na nič sa to nehrá... len na to, čím to aj skutočne je. Harmonická stránka hudby, tempo a rytmus sprievodu podčiarkujú charakter predlohy, čo pri parafrázovaní ľudových piesní týmto aparátom nebýva samozrejmosťou. Aj aranžmány, obohacujúce zvukovú paletu hudobnej predlohy, sa správajú priateľsky k originálnemu materiálu.
... Hlavný je však ženský dvojhlas. A ten je prekvapivo čistý, vyrovnaný v zmysle frázovania a do detailu prepracovaný.
... [webová stránka] je ďalší z neoceniteľných technických vkladov zaiste zručného tímu spolupracovníkov, synergeticky umocňujúci umelecké snaženie dvojice žien. Ich ľudská a duševná výpoveď je jasná, zrozumiteľná a úprimná. Aj preto tieto dve navonok skromné, no vnútorne bohaté speváčky možno nazvať dámami.

Mgr. art. Robert Faltus